Při této metodě se do rtů jako výplně vpravují různé gely na bázi kyseliny hyaluronové. Tato kyselina je materiálem tělu vlastním, přirozeně se v lidském organismu vyskytuje, a proto je naprosto bezpečná a dobře snášená.

S její pomocí lze získat plné a smyslné rty, po kterých touží každá žena. Kromě zvětšení objemu rtů s ní lze upravit kontury rtů a vyrovnat různé asymetrie mezi rty. Kyselina hyaluronová pak také výborně rty hydratuje, díky čemu bude jejich povrch opět hladký. Pro odstranění vrásek nad horním rtem a pozvednutí svěšených koutků úst je pak vhodné zkombinovat tuto metodu také s botoxem rtů.

Na bázi kyseliny hyaluronové

Nejčastějšími přípravky na bázi kyseliny hyaluronové, které se ke zvětšení objemu rtů používají, jsou Juvederm či Teosyal. V obou případech jsou výsledky viditelné ihned po aplikaci.

Výsledek však není trvalý, kyselina hyaluronová se postupně vstřebává. Rychlost vstřebávání je ovlivněna několika faktory – typem výplně, který vám byl aplikován, způsobem aplikace, metabolismem jednotlivce, či jeho životním stylem (například při kouření se tyto výplně vstřebávají mnohem rychleji). Průměrně lze říci, že výplň na bázi kyseliny hyaluronové vám vydrží 6-12 měsíců. Poté můžete zákrok opakovat bez omezení, je naprosto bezpečný.

Zvětšení rtů kyselinou hyaluronovou, botox rtů, Lip Lift – rozdíly

Rozdíl mezi výplní kyselinou a botoxem rtů je zřejmý – kyselina hyaluronová má za úkol rty vyplnit a zvětšit jejich objem, zatímco botox rtů vyhladí vrásky v okolí úst, zabrání jejich prohlubování a udrží výplň tam, kde má být.

Mírně odlišným typem zákroku je Lip Lift – jde o chirurgický zákrok, kde se objem rtů upravuje bez pomoci jakékoli výplně. Plastický chirurg toho dosáhne úpravou tzv. philtra (vzdálenosti mezi rty a nosními dírkami).

Hlavní rozdíl mezi zákroky tudíž spočívá v trvanlivosti jejich efektu – výplně kyselinou hyaluronovou je nutné opakovat, výsledek Lip Liftu je trvalý.