Rekonvalescence a případné komplikace

Rekonvalescence po zákroku je většinou rychlá a provází ji jen mírné problémy. Jelikož jde o injekční zákrok, objevit se mohou drobné hematomy. Aby odezněly rychleji, či abyste jim úplně předešly, můžete ošetřovaná místa chladit bezprostředně po zákroku. Pomůže to i s mírnou bolestivostí rtů.

Objevit se může také otok rtů, většinou pak trvá v rozmezí od několika hodin do 2 dnů. Opět je vhodné aplikovat terapii chladem, otoky tak ustoupí rychleji.

Na co si dát pozor a čemu se vyhnout?

Po dobu alespoň 7 dnů od absolvování zákroku pro zvětšení rtů se vyhýbejte extrémním teplotám – tedy velkému chladu nebo naopak sauně, soláriu či opalování. Běžné činnosti můžete provádět bez omezení, velké fyzické námaze, jakou je například sport, se ale vyhýbejte alespoň po dobu 5-7 dnů po zákroku.

Rovněž si v 7 dnech následujících po zákroku neplánujte stomatologické ošetření. Delší otevření úst by mohlo způsobit zbytečné komplikace.

I přesto, že tento zákrok patří k těm nejbezpečnějším zákrokům estetické medicíny, nelze vyloučit některé případné komplikace.

Může jít o:

  • Alergickou reakci – u kyseliny hyaluronové toto sice nehrozí, alergická reakce ale může vzniknout v důsledku některé z podpůrných látek, které jsou v aplikovaném přípravku obsaženy.
  • Hrudky a nerovnosti na rtech – může je způsobit nerovnoměrná aplikace přípravku. Řeší se to rozpuštěním výplňového materiálu.

Tyto problémy se ovšem vyskytují pouze vzácně. Rekonvalescence rtů je většinou bezproblémová, a ke všem činnostem (zvýšená námaha, sauna či opalování) se klientky mohou vrátit po 7 dnech.