Nejčastějšími tématy ohledně zákroku jsou bolestivost zákroku a jeho trvanlivost. Zde přinášíme několik nejčastějších otázek a odpovědi na ně.

Je rozdíl mezi botoxem rtů a zvětšením rtů výplní?

Rozhodně. Zatímco konečný výsledek obou ošetření zlepšuje vzhled rtů, oba způsoby provedení jsou velmi odlišné. Výplň dodává objem a vytváří větší rty tím, že je doslova zvětšuje. Botox funguje jinak tím, že uvolňuje sval tam, kde je aplikován. Botoxový ret je jemnější, přidává definici stávajícímu okraji rtu spíše než jej zvětšuje.

Výplň rtů kyselinou hyaluronovou, bolí to?

Práh bolesti je samozřejmě velmi individuální záležitostí, proto lze najít klientky, které výplň kyselinou hyaluronovou označují za velmi bolestivý zákrok. Je jich ale malé procento. Ve většině případů se klientky shodují, že anestetikum Lidocain, které se při výplni rtů často používá, zabralo dostatečně. Zákrok samozřejmě cítily, ale nebyl bolestivý, případně byl bolestivý jen mírně.

Lze Botox rtů kombinovat s výplní rtů?

Absolutně. Ve skutečnosti je kombinace botoxu rtů s výplní rtů docela běžným požadavkem. Můžete použít botox rtů k obrácení okraje rtu a poté přidat výplň, abyste vytvořili větší objem a aby efekt trval déle.

Jak dlouho vydrží botox rtů?

Výsledky botoxu rtů obvykle trvají dva až tři měsíce. Výhoda je v tom, že pokud se vám výsledek nebude líbit, dobrá věc na botoxu je, že výsledky nejsou trvalé. Nevýhoda je, že pokud se do výsledku zamilujete, není trvalý a budete muset zákrok zopakovat.

Jak dlouho výplň kyselinou hyaluronovou vydrží?

Další velmi individuální záležitost, je ovlivněna několika faktory, především pak typem výplně, který si zvolíte. Svou roli zde hrají také váš metabolismus a životní styl. Klientky, kterým zákrok vydržel nejdéle, uvádějí dobu jeho efektu kolem 8-9 měsíců. Některé klientky uvádí viditelnost efektu výplně na jejich rtech pouze po dobu 2-3 měsíců. Průměrná doba efektu po výplni kyselinou hyaluronovou tak podle zkušeností žen, které jí absolvovaly, vychází na dobu přibližně 6 měsíců.

Objeví se nějaké komplikace?

Nejčastější typ komplikace, které ženy v internetových diskusích uvádí, je otok rtů po dobu 1-3 dnů po zákroku. Je potřebné ale vzít v úvahu to, že jde o přirozenou reakci organismu, která do pár dnů odezní. Pro zmírnění bolestivosti otoků a jejich rychlejší vymizení je pak vhodné aplikovat na rty studené obklady.

Další často kladené dotazy / FAQ


Zde najdete další nejčastěji kladené dotazy a odpovědi na ně. Pokud máte otázky na které jste zde nenašli odpovědi, využijte formulář níže a ptejte se.
Jaké jsou výhody a nevýhody botoxu rtu?
Botox rtů má mnoho výhod a také několik nevýhod. Výhody - výsledky během pár dní a to atraktivnější úsměv, nechirurgický zákrok, plnější horní ret, redukovaní vrásek kolem úst. Kratší doba ošetření než během výplní rtů. Není potřeba si brát volno na zotavení. Nákladově efektivní. Zvyšuje sebevědomí. Nevýhody - pokud byste chtěli větší objem než doporučí ten kdo jej aplikuje, výsledek může působit nepřirozeně. Výsledky odezní přibližně za 3 - 4 měsíce. Můžete mít problém pít brčkem, plivat, pískat nebo vyslovovat některá slova. Trvá několik dní (déle než při výplni rtů), než uvidíte výsledky.
Budou se mi po aplikaci dělat na rtech modřiny?
Je možné, že se poté nějaké drobné modřinky objeví (což je zcela normální), ale není to nic, co by rtěnka neskryla. Snažte se nedotýkat se rtů, omezte příjem alkoholu, po zákroku použijte led na snížení otoku a řiďte se dalšími radami které jste po aplikaci dostali. Případné modřiny po pár dnech zmizí.
Existují nějaká rizika při botoxu rtu?
Za prvé, pokud se bojíte jehel, vězte, že botox rtu je jen minimálně bolestivý zákrok – mně to připadalo jako malinké, drobné štípnutí – ale bleskově skončilo. Jediným skutečným rizikem je alergie na botox. Lidé s alergií na botox mohou zaznamenat nežádoucí reakce po zákroku. Takže je důležité vědět, zda jste před zákrokem alergičtí na injekční přípravek. Pokud jdete na botox poprvé, jděte na kliniku kde mají zkušenosti. Tam budou vědět, co v případě alergické reakce dělat.
Mohu po zákroku cvičit?
Nejlepší je vyhnout se cvičení alespoň 24 hodin po zákroku. Jakýkoli zvýšený průtok krve do vašeho obličeje může otok zhoršit. Takže rty nechejte před návštěvou posilovny (nebo jiné náročné aktivity) zotavit.


Nenašli jste zde odpověď na vaši otázku? Neváhejte se zeptat.


Formulář na dotazy

Na otázku vám odpoví některý z našich lékařů. Odpověď dostanete emailem a pokud se bude jednat o častěji pokládaný dotaz, otázku s odpovědí přidáme k ostatním na této stránce. Děkujeme že se ptáte.