Před aplikací

Zvětšení objemu rtů kyselinou hyaluronovou a také botox rtů jsou miniinvazivní zákroky, zvláštní předoperační příprava proto není nutná.

Zákroku bude předcházet úvodní konzultace s lékařem, kterého si pro zákrok zvolíte. Ten si zjistí, jaký je váš celkový zdravotní stav a maximálně vám zkontroluje dutinu ústní. Nicméně v některých případech vám nemusí provedení zákroku schválit. Jsou to zejména tyto případy:

  • Při infekcích rtů a dutiny ústní (opar, afty, herpes, nachlazení, čepy na mandlích).
  • Při těhotenství a kojení.
  • Při nemocech imunitního systému, autoimunitních onemocněních.

Lékař se vás také zeptá, zda a jaké léky užíváte. V případě, že užíváte antikoagulancia nebo protizánětlivé léky, doporučí vám jejich vysazení po dobu 1 týdne před samotným zákrokem.

Pokud budete splňovat požadavky k provedení zákroku, v rámci přímé před aplikační přípravy pak už postačí pouze důkladné odlíčení obličeje. Následovat bude aplikace lokálního anestetika, která se provádí přibližně 30 minut před samotným zákrokem.

Průběh zákroku

Jakmile lokální znecitlivující krém začne účinkovat, lze přistoupit k samotné aplikaci přípravku na bázi kyseliny hyaluronové do rtů a také k aplikaci botulotoxinu do okolí vašich rtů. Aplikace se provádí tenkou jehličkou, případně drobnou kanylou.

A to je všechno, žádné další úkony lékař provádět nebude. Celková doba zákroku spolu s anestezií a čekáním na začátek jejího účinkování tak bývá dohromady cca 45-60 minut. Můžete přejít na stránku s informacemi o tom co následuje po zákroku.